Son Teknoloji ''ENDOVİZYON SİSTEMİ'' Hastanemizde Hizmete Girdi.

Viranşehir Devlet Hastanesinde endoskopik operasyonlarda kullanılmakta olan endovizyon sistemlerine bir yenisi eklendi. Hastanemize son teknoloji Full HD ''Endovizyon Sistemi'' kazandırıldı.
Hastanemizde endovizyon sistemi Üroloji, Ortopedi, Kadın Doğum, KBB ve Genel Cerrahi branşlarına çeşitli ameliyatlarında kullanılmaktadır. Örneğin Genel Cerrahi: Laparoskopik Safra kesesi; Üroloji: Perkütan nefrolitotomi, URS gibi kapalı böbrek taşı operasyonları, TUR-M TUR-P gibi kapalı prostat ve mesane hastalıkları tedavisi; Kadın Doğum: Laparaskopik histerektomi (rahim alınması) vakaları; KBB: Timponoplasti (kulak zarı onarım), Sinüzit ve Ses; Ortopedi; Atroskopi (Menisküs ve çapraz bağ operasyonları) gibi vakalarda kullanılmaktadır.
Viranşehir Devlet Hastanesine Başhekimi Dr İlhan ERKAN; Hastanemizde ilk defa bu cihazla üroloji uzmanımız tarafından üreter taşı ameliyatı ile ortopedi uzmanımız tarafından çapraz bağ ameliyatı gerçekleştirmişlerdir.
”Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak açık operasyon gerektiren hastalıkların tedavisinde minimal invaziv cerrahi tercih edilebilmektedir. Modern cerrahi yaklaşım etkin tedavinin yanı sıra daha hızlı ve daha ağrısız iyileşmeyi ve aynı zamanda estetiğinin korunmasını mümkün kılmaktadır. Endovizyon sistemlerinde ve optiklerdeki gelişmeler sayesinde daha önce açık cerrahi gerektiren durumların yerine bu yöntemin uygulanabilmesi mümkündür. Böylece hastalarda estetik kusur gelişimi önlenmekte ve hastalar kısa sürede iyileşerek, hızla taburcu olabilmektedir.” dedi.



Haber Tarihi : 27 Mart 2016 - Okunma Sayısı : 111764